UWAGA
PIERWSZY FORMALNY KROK ZA NAMI!
Miło nam poinformować Państwa, że pierwszy formalny krok
dotyczący możliwości pozyskania dofinansowania m.in. na budowę
wielofunkcyjnego boiska przy ZSO w Piszu jest już za nami!
Wczoraj, tj. 12 maja, w siedzibie starostwa podpisaliśmy porozumienie
partnerskie dotyczące wspólnego przygotowania i realizacji projektu, któremu
nadaliśmy nazwę "Vivat sport i rekreacja- transgraniczna motywacja!".
W spotkaniu ze strony litewskiej uczestniczyli Mer Rejonu Alytus Algirdas
Vrubliauskas, Jolanta Kručkauskaitė- Dyrektor Administracyjna Rejonu Alutys a
także pracownicy odpowiedzialni za przygotowanie i realizację projektu. Po
naszej stronie porozumienie podpisali Starosta Andrzej Nowicki i Wicestarosta
Marek Wysocki.
WYMIANA DOŚWIADCZEŃ Z GRUZINAMI
Przebywająca od 5 maja w gminie Orzysz delegacja samorządu Gori - gruzińskiej jednostki samorządu terytorialnego – z Merem Davidem Oniashvillem w swoim napiętym grafiku znalazła również czas na wizytę w Starostwie Powiatowym w Piszu.
Wymiana doświadczeń, umowa partnerska oraz przyszłe możliwości współpracy w świetle aplikowania Gruzji do Unii Europejskiej były najważniejszymi tematami poruszanymi w trakcie wizyty siedmioosobowej delegacji gruzińskiej w gminie Orzysz i Powiecie Piskim. W sobotę, 9 maja delegacja gruzińska odwiedziła między innymi SP ZOZ Szpital Powiatowy w Piszu, po którym zagranicznych gości oprowadzał Marek Skarzyński – Dyrektor Szpitala pokazując efekt ostatnich inwestycji zrealizowanych m.in. z udziałem środków pochodzących z Unii Europejskiej. Następnie, delegacja odbyła krótką wizytę w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piszu, po którym gruzińskich samorządowców oprowadził Marek Wysocki – Wicestarosta Piski. Przy okazji wizyty w siedzibie starostwa, Marek Wysocki – Wicestarosta Piski, obok przedstawienia ogólnych zasad funkcjonowania samorządu powiatowego, przedstawił korzyści wypływające z korzystania z funduszy UE na przykładzie stadionu przy LO w Piszu, obok którego w niedalekiej przyszłości powstanie boisko wielofunkcyjne również dzięki wsparciu środków unijnych. Na zakończenie wizyty w instytucjach Powiatu Piskiego delegacja z Gori obejrzała kolejny obiekt powiatowy, który powstał dzięki dofinansowaniu z UE – Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu.
Stopa bezrobocia 26,3%
Podczas XVII sesji Rady Powiatu Pisz, która odbyła się w 28 kwietnia, Radni przyjęli sprawozdanie z realizacji projektów przez Powiatowy Urząd Pracy w Piszu, w którym szczególny nacisk położono na realizację projektów z wykorzystaniem środków pozabudżetowych. Pomimo tego, iż miniony rok przyniósł zmniejszenie środków na przeciwdziałania i zwalczanie skutków bezrobocia, Marcin Kamiński – Dyrektor PUP w Piszu poinformował Radnych, iż w ostatnim kwartale poziom bezrobocia wyniósł 26,3%. Oznacza to, że Powiat Piski znalazł się poza niechlubnym podium powiatów z najwyższym poziomem bezrobocia. Obecnie trzy pierwsze miejsca przypadają powiatom: szydłowiecki – 31,5%, kętrzyński – 27,4% i braniewski – 27,3%. W okresie, za który przestawiono sprawozdanie PUP, stopa bezrobocia w województwie Warmińsko-Mazurskim wyniosła 16,5% a w skali całego kraju 10,3%.
DOTACJE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH 2016
ZARZĄD POWIATU W PISZU OGŁASZA KONKURS OFERT
na powierzenie lub wsparcie zadań powiatu w roku 2016.
Szczegóły oraz pliki do pobrania znajdują się w dziale
Orzysz i Ruciane – najlepsi w Turnieju BRD
Dwudniowe (26 – 27 kwietnia) zmagania z wiedzą o ruchu drogowym wyłoniły zwycięzców, a tym samym reprezentację Powiatu Piskiego na szczeblu wojewódzkim. W bieżącym roku dwukrotnie najlepszymi okazali się uczniowie z Orzysza. Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum zakończyły turniej z pierwszą lokatą. Trzecim zwycięzcą w ramach zmagań szkół ponadgimnazjalnych okazali się uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie.
Powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, których pierwszą część przeprowadzono w tym roku w Orzyszu, uroczyście otworzyli Marek Wysocki – Wicestarosta Piski oraz Zbigniew Włodkowski – Burmistrz Orzysza. Turniej, nad którego organizacją i przeprowadzeniem czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piszu oraz pracownicy Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Piszu, otworzyły zmagania uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Znajomość przepisów ruchu drogowego, praktyczne umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz jazda rowerem po torze przeszkód – w tych konkurencjach najlepszymi zespołami okazały się reprezentacja Szkoły Podstawowej i reprezentacja Gimnazjum z Orzysza. Drugiego dnia Turnieju w szranki wstąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy w pierwszym rzędzie rozwiązali test z zakresu ruchu drogowego. Kolejne zadnia, które postawiono przed zawodnikami to praktyczny sprawdzian pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem na torze przeszkód. W klasyfikacji końcowej laur zwycięstwa przypadł reprezentacji Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie.
Pracownia Rezonansu Magnetycznego w Piskim Szpitalu
W połowie czerwca 2016r w piskim szpitalu rozpocznie działalność Pracownia Rezonansu Magnetycznego.
Firma SHIM-MED POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie buduje pracownię w pomieszczeniach szpitala, tj. w budynku parterowym po byłym pogotowiu. Obecnie trwają prace wykończeniowe adaptacji pomieszczeń. Został już również dostarczony i zainstalowany nowoczesny aparat firmy HITACHI.
To wszystko stało się możliwe dzięki kilkunastomiesięcznym staraniom dyrektora piskiego szpitala i Zarządu Powiatu, których celem było wypracowanie wspólnych decyzji z inwestorem, dotyczących zlokalizowania pracowni w Piszu. Będzie to pierwsza pracownia rezonansu magnetycznego, uruchomiona w szpitalu powiatowym w naszym województwie. Jest to jeden z kolejnych etapów unowocześniania naszej placówki.
Zatrzymane w kadrze
Piąta już edycja Galerii Żywych Obrazów w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu odbyła się w środę, 27 kwietnia. W tym roku motywem przewodnim inscenizacji pod tytułem „Zatrzymanie w kadrze” był film, który wbrew pozorom miał zainteresować młodzież literaturą.
Uczniowie z orzyskiego liceum zaprezentowali sceny z wybranych ekranizacji książek i lektur. Widzowie mieli możliwość przyjrzeć się scenom z „Potopu” – Daniel Falęcik, „Pana Tadeusza” – Sylwia Janczewska i Magda Kowalczuk, „Quo Vadis” – Natalia Kosiorek, Weronika Olszewska, Marta Wolanowska, Konrad Tyszka, Mateusz Cięszczyk, Harrego Pottera” – Monika Chorąży i Paweł Neumann, „Romea i Julii” – Julia Chełmińska i Mateusz Mikucki, „Kopciuszka” – Klaudia Zielińska i Natalia Koszewska, „Królewny Śnieżki” – Patrycja Filipkowska i Natalia Zakrzewska „Gorączki złota – Karolina Żwańko.
GIMNAZJALISTA W CENIE
Powiatowe Targi Edukacyjne, które miały miejsce 25 kwietnia w murach Liceum Ogólnokształcącego im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu były doskonałą okazją dla wszystkich gimnazjalistów do zapoznania się z ofertą szkół średnich i nie tylko.
Już niebawem tegoroczni absolwenci szkół gimnazjalnych staną przed dylematem związanym z wyborem szkoły, w której będą się uczyć prze następne kilka lat. Decyzja jak na ten wiek ważna, jednak niełatwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych uczniów Starostwo Powiatowe w Piszu oraz szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Piskiego po raz kolejny zorganizowały targi edukacyjne. W ich trakcie nie jeden raz w sposób ciekawy i przystępny uczniowie wraz z opiekunami zaprezentowali to co ich szkoły oferują i pokazali jakie dają możliwości szczególnie w zakresie kontynuowania nauki.
UDANA INAUGURACJA SEZONU
Żeglarze klasy Cadet z Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka
Sportowego w Piszu bezkonkurencyjnie rozpoczęli zmagania regatowe w swojej
klasie. Paweł Grabowski wraz z Krystianem Krysiakiem wywalczyli na wodach
Balatonu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dwudniowych zmagań
regatowych.
Rozegrane w dniach 22 – 24 kwietnia na węgierskim Balatonie w pobliżu
miejscowości Tihany regaty to pierwsza z cyklu czterech imprez zaliczanych do
Pucharu Europy Centralnej. Druga uczestnicząca w zgrupowaniu załoga z Pisza, w
składzie Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Zachłowska, uzyskała ostatecznie 12
lokatę. Kolejne regaty w cyklu Pucharu Europy będą miały miejsce w maju na
Zalewie Zegrzyńskim, jednak do tego czasu piscy żeglarze nie będą próżnować.W
najbliższy weekend (29.04 – 01.05) rozpocznie się sezon klasy Cadet w Polsce. O
Puchar Burmistrza Mikołajek oraz punkty w klasyfikacji generalnej zmagać się
będą załogi z całej Polski. Wszystkim zawodnikom reprezentującym Powiatowy
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu życzymy sprzyjających warunków, dobrej
formy i doskonałych wyników.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 94
- 95
- 96
- 97
- 98
- 99
- 100
- 101
- 102
- …
- następna ›
- ostatnia »






















