UWAGA
ZAKOŃCZONA KOLEJNA INWESTYCJA DROGOWA
24 sierpnia uroczyście oddano do użytku przebudowaną drogę w miejscowości Rostki Skomackie.
Przebudowa tej drogi odbywała się stopniowo i współfinansowana była z różnych środków. Przebudowę pierwszego odcinka Powiat Piski zrealizował jeszcze w roku 2009 przy wsparciu ze środków terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Warmińsko- Mazurskiego.
Kolejne prace związane z przebudową odbyły się dwuetapowo, w roku 2015 i 2016. Realizacja I etapu inwestycji pochłonęła środki własne powiatu, etap II natomiast, udało się zrealizować dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wartość ostatniego etapu inwestycji wyniosła 838.195,78 zł, z czego połowę stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa, pozostałą część pokryto po połowie z budżetów Powiatu Pisz i Gminy Orzysz.
TURNIEJ RYCERSKI DRIGALENSIS A.D. 2016
W dniach 27 – 28 sierpnia odbędzie się: Turniej Rycerski Drigalensis A.D. 2016, czyli spotkanie z historią w Drygałach.
Program:
27.08.2016 r. - Sobota
Rozpoczęcie imprezy o godz. 12:00, w trakcie będzie można zobaczyć:
konkurencje łucznicze, pełnokontaktowe walki rycerskie na zasadach PLWR, bieg Dam, bitwę o zamek, uroczyste pasowanie na rycerzy, koncert muzyki dawnej.
28.08.2016 r. - Niedziela
11:00 – Wspólna Eucharystia pod Płaszczem Hetmanki M.B. Częstochowskiej.
Turniej Rycerski - Drigalensis A.D. 2016. Czyli spotkanie z
historią w Drygałach jest współfinansowany ze środków otrzymanych od samorządu
Powiatu Piskiego w ramach otwartego konkursu ofert na powierzenie lub wsparcie
zadań powiatu w roku 2016
WARSZTATY „EDUKACJA LEŚNA DZIECI I MŁODZIEŻY” 10 - 12.08.2016 r.
„EDUKACJA LEŚNA DZIECI I MŁODZIEŻY” była to trzydniowa impreza integrująca młodzież ze środowiskiem przyrodniczym z naszego regionu. Odbiorcami projektu była młodzież uczestnicząca w zajęciach prowadzonych przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Piszu oraz młodzież szkolna z różnych szkół (60) w wieku szkolnym 6 – 16 lat.
Głównym celem było zapoznanie uczestników z budową i funkcjonowaniem fauny i flory Mazur. Dzieci i młodzież brali udział w prelekcjach, prezentacjach, wycieczkach, pogadankach o tematyce przyrodniczej i leśnej, a zwłaszcza poruszające sprawy ochrony lasu i ochrony p. pożarowej prowadzonych przez pracowników nadleśnictw i leśniczych.
96 ROCZNICA CUDU NAD WISŁĄ
Patriotyzm, heroiczny bój, cud, chwałą oręża polskiego – te właśnie słowa najczęściej padały podczas uroczystych obchodów Święta Wojska Polskiego, które miały miejsce w poniedziałek, 15 sierpnia czyli w 96 rocznicę jednej z najważniejszych bitew w dziejach Polski i Europy.
Piskie obchody 96 rocznicy Bitwy Warszawskiej zainaugurowała msza święta koncelebrowana między innymi przez ks. Dziekana Andrzeja Zienkiewicza oraz ks. Prałata Jana Karbowskiego w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Podniosłego charakteru liturgii przydały także obecność pocztów sztandarowych, kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz Piskiej Orkiestry Dętej. W trakcie okolicznościowego kazania Ks. Andrzej Zienkiewicz podkreślił wagę Bitwy Warszawskiej w dziejach Europy i podkreślił, iż to wielkie zwycięstwo żołnierzy polskich było ostatnią walką w historii nowożytnej, kiedy to wojsko polskie odniosło samodzielnie tak doniosłą wiktorię. Podkreślił również fakt, iż Wojsko Polskie odrodziło się niespełna dwa lata wcześniej i w tak krótkim czasie osiągnęło znakomitą zdolność bojową.
TELMEX SIĘ ROZWIJA
Funkcjonująca od kilku lat w Piszu firma Telmex już niedługo uruchomi produkcję na nowej hali. W ślad za tym spodziewać się można wzrostu zatrudnienia, o czym ostrożnie informuje prezes firmy Jarosław Kondraciuk, który zakłada, iż przy wzroście zamówień w przeciągu dwóch lat zatrudnienie w Telmex-ie wzroście o około 100 pracowników. Obecnie piskie zakłady Telmex-u zatrudniają 334 osoby.
NIEODPŁATNE DZIAŁANIA DORADCZE W WFOŚiGW W OLSZTYNIE
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Olsztynie rozpoczyna realizację Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”
W związku z tym, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w Olsztynie, podobnie jak Instytucje w pozostałych 15 województwach, inicjuje system doradztwa w zakresie efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii.
Zespół Doradców Energetycznych udziela nieodpłatne usługi w zakresie działania na rzecz rozwoju gospodarki niskoemisyjnej z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, skierowane do: sektora publicznego - w tym gmin, przedsiębiorstw i sektora mieszkaniowego - w tym wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz osób fizycznych.
Przedmiotowy Projekt realizowany w ramach Programu
Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) – zgodnie z jego osią
priorytetową "Zmniejszenie emisyjności gospodarki".
Złoto w klasie Cadet
W gronie 76 załóg uczestniczących w Mistrzostwach Europy w klasie Cadet reprezentanci Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Piszu – Paweł Grabowski wraz z Krystianem Krysiakiem wywalczyli miano najlepszej załogi zdobywając pierwsze miejsce.
Rozegrane w dniach 29. 07 – 6.08 na węgierskim Balatonie Mistrzostwa Europy zgromadziły na starcie 76 załóg z 9 państw, w tym silną reprezentację Polski – 17 załóg. W gronie biało-czerwonych nie zabrakło zawodników z Pisza – Paweł Grabowski/Krystian Krysiak, Piotr Leymańczyk/Julia Mielewczyk oraz Magdalena Leymańczyk/Zuzanna Zachłowska. Pierwszy dzień regatowych zmagań przyniósł piskim zawodnikom odpowiednio 7, 4 i 61 miejsce. Kolejne starty przyniosły znaczny skok w klasyfikacji generalnej, szczególnie duetowi Paweł Grabowski/Krystian Krysiak, którzy przeskoczyli na drugą lokatę i utrzymali ten wynik do ostatniego dnia zawodów. 3 sierpnia kolejne starty dały najlepszej załodze z Pisza pierwszą lokatę, której nikt nie był już w stanie zagrozić. Kolejne załogi z Pisza zajęły 9 miejsce – Piotr Leymańćzyk/Julia Mielewczyk i 49 miejsce – Magdalena Leymańczyk/Zuzanna Zachłowska.
97 rocznica utworzenia policji
Policja – jedna z najważniejszych służb porządkowych w każdym kraju, w Polsce istnieje od 97 lat. Formacja ta po raz pierwszy została powołana do życia 24 lipca 1919 roku w Niepodległej Polsce. Dzisiaj data 24 lipca jest oficjalnym świętem policji a zarazem symbolicznym uczczeniem wieloletniej tradycji oraz licznych pokoleń Polaków służących w szeregach policji dla zapewnienia ładu, porządku i przede wszystkim bezpieczeństwa Polaków.
Powiatowe obchody Święta Policji, które miały miejsce 22 lipca, poprzedzone zostały obchodami na szczeblu centralnym, które miały ważny akcent właśnie dla komendy w Piszu. 16 Lipca w trakcie uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie podinspektor Radosław Drach – Komendant Powiatowy Policji w Piszu otrzymał z rąk nadinspektora Jarosława Szymczyka – Komendanta Głównego Policji awans na stopień młodszego inspektora policji. Piski akcent miały również wojewódzkie obchody Święta Policji, które odbyły się w Olsztynie. W trakcie uroczystości nadkomisarz Mirosław Kobus – Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Piszu otrzymał nominację na stopień podinspektora policji.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 90
- 91
- 92
- 93
- 94
- 95
- 96
- 97
- 98
- …
- następna ›
- ostatnia »
























