UWAGA
Szanowni Państwo,
z
informacji, jakie otrzymaliśmy od Dowództwa 15. Giżyckiej Brygady
Zmechanizowanej,
w dniach 30 i 31 marca przez obszar powiatu piskiego, od strony powiatu
kolneńskiego- droga krajowa nr 63, przemieszczać się będą Żołnierze Sił
Amerykańskich, którzy docelowo stacjonować mają w Bemowie Piskim.
Przemieszczenie się wojska zaplanowano w 2 kolumnach, obie kolumny przekroczą
teren województwa warmińsko- mazurskiego (powiatu piskiego) około godziny 10.00.
Przewidywany wjazd pierwszej kolumny zaplanowano na 30.03.2017r. Kolumna
marszowa będzie składała się z 7 kolumn podziałowych (odpowiednio: 15, 20, 19,
18, 18, 18, 20 pojazdów + przyczepy) .
Przewidywany wjazd drugiej kolumny odbędzie się dnia następnego, tj.
31.03.2017r. Kolumna marszowa będzie składała się z 8 kolumn podziałowych
(odpowiednio: 14, 10, 19, 19, 19, 14, 18, 17 pojazdów + przyczepy).
Grupa wojsk USA, gotowa do prowadzenia obronnych działań bojowych w ramach tzw.
przesmyku suwalskiego, współpracować i taktycznie podlegać będzie 15. Brygadzie
Zmechanizowanej z Giżycka.
W związku z powyższym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności poruszając
się po drogach, którymi prowadzone będą kolumny wojsk.
Wicestarosta Piski
/Marek Wysocki/
TRWA KWALIFIKACJA WOJSKOWA 2017
Z dniem 13 marca w naszym powiecie ruszyła tegoroczna kwalifikacja wojskowa, która potrwa miesiąc. Kwalifikacja prowadzona jest w celu ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób powyżej 18 roku życia, podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej.
Oficjalnej inauguracji wydarzenia dokonali Komendant WKU Ełk ppłk Ryszard Wiśniewski wraz ze Starostą Andrzejem Nowickim i Wicestarostą Markiem Wysockim. W dniu kolejnym natomiast, tj. 14 marca, pracę komisji wojskowej, w obecności Starostów naszego powiatu, sprawdzali i nadzorowali: szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk Tomasz Ciechacki, szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień ppłk Dariusz Bojarski oraz Komendant WKU Ełk ppłk Ryszard Wiśniewski. Jak stwierdzono, kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu prowadzona jest zgodnie z przepisami, co do jej przebiegu nie ma zgłoszono zastrzeżeń.
PRACE NA UL. OKOPOWEJ
Wraz z początkiem marca ruszył długo oczekiwany remont drogi powiatowej Nr 4634N – ul. Okopowej w Piszu. Po unieważnieniu w październiku minionego roku ze względu na zbyt wysoką cenę przetargu w kolejnym przetargu udało się wyłonić wykonawcę, którym jest piskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe. Koszt inwestycji to 248 811,07 zł.
OSZCZĘDNOŚCI DZIĘKI WSPÓŁDZIAŁANIU
Powiat Piski, po raz kolejny, był liderem Grupy Zakupowej zawiązanej na potrzeby realizacji przetargu obejmującego dostawę energii elektrycznej do budynków użyteczności publicznej oraz wykorzystywaną do oświetlenia ulicznego. W bieżącym roku Grupa skupiła 22 podmioty z terenu powiatów: piskiego, kolneńskiego, gołdapskiego, grajewskiego, węgorzewskiego i oleckiego.
NADZWYCZAJNE ZGROMADZENIE OGÓLNE ZWIĄZKU POWIATÓW POLSKICH
W dniu 6 marca w Klasztorze OO. Paulinów na Jasnej Górze odbyło się XXI Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne ZPP, w którym uczestniczył Starosta Andrzej Nowicki- członek Zarządu ZPP.
Spośród wielu zaproszonych na Zgromadzenie przedstawicieli rządu oraz partii politycznych,
na spotkaniu obecni byli między innymi: Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Przewodniczący Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Andrzej Maciejewski wraz z wiceprzewodniczącymi komisji: Jackiem Protasem i Piotrem Zgorzelskim, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Gryza, poseł Władysław Kosiniak-Kamysz, były minister pracy i polityki społecznej.
SAMORZĄDOWY DZIEŃ SOŁTYSA NA WARMII I MAZURACH
- Samorządność zaczyna się w sołectwie, a sołtys jest
pierwszym odbiorcą oczekiwań mieszkańców, a potem pierwszym wykonawcą,
zachęcającym do wspólnego działania – tymi między innymi słowami Gustaw Marek
Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego podkreślił rolę sołtysów w
obecnych czasach podczas obchodów Samorządowego Dnia Sołtysa na Warmii i
Mazurach.
Wojewódzkie święto sołtysów odbyło się 3 marca w Centrum Kongresowo-
Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie. W trakcie uroczystości Gustaw Marek
Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego wręczył wyróżnienia
sołtysom angażującym się w aktywizowanie społeczności lokalnych, inicjujących
działania wpływające na zachowanie dziedzictwa kulturowego, zachowanie i
rozwijanie krajobrazu wiejskiego, wzrost aktywności turystycznej na obszarach
wiejskich, realizowane w ramach różnych konkursów, jak np. „Aktywna Wieś Warmii,
Mazur i Powiśla”, „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś” czy „Eko –
sołectwo”. Miło jest nam poinformować, iż w gronie 33 wyróżnionych sołtysów
znalazła się również Pani Natalia Kowalewska – Sołtys sołectwa Łupki.
PROJEKT AKCELERATOR E-ROZWOJU JST

Projekt Akcelerator e-Rozwoju JST o numerze:
POWR.02.18.00-00-0070/16 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach
Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa: II
Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie:
2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne
Celem projektu zaproponowanego przez wnioskodawcę Certes Sp. z o.o. i Partnerów
JST w tym: Gminy Giby, Gminy Miejskiej Górowo Iławeckie, Gminy Dywity, Gminy
Świątki, Gminy Suraż, Gminy Orzysz , Gminy Stawiguda, Gminy Kobylin Borzymy,
Powiatu Piskiego, Gminy Tykocin, Gminy Miasto Ełk jest wzrost jakości i
dostępności usług administracyjnych istotnych dla prowadzenia działalności
gospodarczej w 11 ww. JST oraz monitorowanie procesu ich świadczenia poprzez
wdrażanie w JST rozwiązań poprawiających efektywność zarządzania usługami
dziedzinowymi w obszarach podatków i opłat lokalnych oraz zarządzania
nieruchomościami w okresie 01.09.1628.02.18.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- 86
- 87
- 88
- …
- następna ›
- ostatnia »



























