UWAGA
Certyfikaty dla Liceum Ogólnokształcącego w Orzyszu
29 listopada 2019 roku w W-MODN w Olsztynie - Filia w Olecku odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów potwierdzających organizację i prowadzenie działań w zakresie realizacji edukacji globalnej na rzecz zrównoważonego rozwoju zgodnie z założeniami podstawy programowej kształcenia ogólnego MEN oraz Agendą na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030.Taki certyfikat został przyznany również ZSO w Orzyszu oraz liderce Edukacji Globalnej w szkole -p.Dorocie Foszczyńskiej.
Business Game, a więc gramy!
29 listopada 2019 roku w ZSO w Orzyszu odbył się turniej przedsiębiorczości SHOWBIZ:BUSINESS GAME przeprowadzony pod okiem dwóch trenerów przedsiębiorczości w ramach programu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na rzecz rozwoju przedsiębiorczości uczniów. Program realizowany jest na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.W turnieju wzięli udział uczniowie klas II-III LO w Orzyszu. Zwycięska drużyna weźmie udział w rozgrywkach międzyszkolnych, które odbędą się w ramach Dni Przedsiębiorczości na UWM w Olsztynie. Szkołę do projektu zgłosiła p. Dorota Foszczyńska - nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i doradca zawodowy.
Orzyskie Liceum podejmie współpracę z Politechniką Białostocką
W dniu 9 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących
w Orzyszu odbędzie się uroczyste podpisanie umowy współpracy pomiędzy Szkołą a Politechniką Białostocką.
Organizatorem uroczystości jest Starosta Powiatu Piskiego Pan Andrzej Nowicki oraz Dyrektor ZSO w Orzyszu Pani Wioletta Organiściak
Z ramienia uczelni – Politechniki Białostockiej gościć będziemy Prorektora ds. Studenckich dr hab. Jarosław Perszko, prof. PB oraz Kierownika Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji – Panią Justynę Grodzką.
Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej o puchar Starosty Powiatu Piskiego
W sobotę, 30 listopada w sali koncertowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Piszu odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej o Puchar Starosty Powiatu Piskiego. Konkurs, który miał na celu między innymi rozwijanie wrażliwości oraz aktywności artystycznej wśród dzieci i młodzieży z terenu powiatu piskiego oraz wsparcie najzdolniejszych wokalnie uczniów został przeprowadzony w trzech kategoriach. Zwycięzca oraz laureaci odebrali gratulacje oraz okolicznościowe statuetki wraz z dyplomami z rąk Andrzeja Nowickiego – Starosty Powiatu Piskiego, który wręczył także główną nagrodę – Puchar Starosty Powiatu Piskiego zwyciężczyni Wiktorii Weichman.
Wizyta uczniów orzyskiego ZSO w Olsztynie
W czwartek, 7 listopada 2019 r. w hali widowiskowo - sportowej „Urania” odbyła się już druga edycja Mistrzostw Warmii i Mazur w Esporcie o Puchar Marszałka! Podczas wydarzenia zawodnicy z całego województwa zmierzyli się w rywalizacji drużynowej w Counter-Strike: Global Offensive, FIFA 20 oraz Tekken 7. Do samych kwalifikacji turnieju CS:GO zapisało się 60 reprezentacji szkół z regionu. Pula pieniężna przeznaczona na nagrody to 10 000 zł.
konferencji pn. „Kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich - liderki lokalnej społeczności”.
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza lokalną społeczność obszarów wiejskich, a w szczególności członkinie kół gospodyń wiejskich do udziału w konferencji pn. „Kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich - liderki lokalnej społeczności”.
Konferencja odbędzie się 12 grudnia br. w hotelu KOPERNIK w Olsztynie – ul. Warszawska 39, 10-081 Olsztyn, w godzinach 10:00 – 15:30
ŚWIĘTO MUZEUM ZIEMI PISKIEJ
Rok 2019 był dla Muzeum Ziemi Piskiej okazją do świętowania, gdyż właśnie w tym roku przypadło półwiecze istnienia, założonej w roku 1969 placówki. W bieżącym roku Muzeum zorganizowało szereg działań w ramach wydarzeń jubileuszowych, które zwieńczyła uroczysta gala zorganizowana 22 listopada w Piskim Domu Kultury.
OGÓLNOPOLSKA DEBATA pn. „Co dalej ze służbą zdrowia?”
Starosta Piski Andrzej Nowicki uczestniczył w ogólnopolskiej konferencji „Co dalej ze służbą zdrowia?”, która odbyła się 20 listopada w Grudziądzu. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządów i dyrektorzy placówek medycznych z całej Polski oraz parlamentarzyści na czele z Marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Wydarzenie zorganizowano w związku z pogarszającą się sytuacją w polskiej służbie zdrowia, w tym przede wszystkim w szpitalach powiatowych i miejskich. Uczestnicy konferencji zastanawiali się wspólnie nad rozwiązaniami które miałyby na celu realną poprawę warunków służby zdrowia a co za tym idzie bardziej efektywnego i łatwiejszego korzystania z jej usług. Wśród najważniejszych czynników wpływających na obecną sytuację, podniesiony został problem braku zapewnienia właściwego poziomu finansowania, złe warunki pracy dla poszczególnych grup zawodowych pracujących w sektorze ochrony zdrowia czy też brak negocjowania na poziomie centralnym podwyżek.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- …
- następna ›
- ostatnia »




























