UWAGA
Regionalny System Ostrzegania (RSO)

Regionalny System Ostrzegania (RSO) to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach zarówno na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, w telewizji publicznej, jak i dzięki specjalnej aplikacji na smartfony.
Od 1 stycznia 2015 r. Regionalny System Ostrzegania jest w pełni wykorzystywany w TVP Regionalnej i w aplikacji mobilnej. 1 lipca 2015 r. RSO obejmie cały MUX-3 czyli wszystkie kanały TVP nadawane w naziemnej Telewizji Cyfrowej i powiadamianie SMS (dla osób które wyrażą chęć otrzymywania takich komunikatów poprzez zgłoszenie swojego numeru telefonu do bazy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego).
Konferencja Plenarna Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego zaprasza na doroczną Konferencję Plenarną Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która odbędzie się 26 czerwca 2015 w Hotelu Warmińskim w Olsztynie.
Wydarzenie poświęcone będzie najbardziej istotnym, aktualnym sprawom warmińsko-mazurskiego sektora pozarządowego. Głównym motywem tegorocznego spotkania będzie szeroko pojęta współpraca administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Pojawi się też tematyka związana z wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020. Będzie także mowa o czekających nas zmianach w uregulowaniach prawnych dotyczących sektora pozarządowego.
Szczegóły znajdziecie Państwo >>> tutaj <<<
Informacja - Narodowy Fundusz Zdrowia Warmińsko – Mazurski Oddział Wojewódzki w Olsztynie
Programy profilaktyczne, które są realizowane w Województwie Warmińsko – Mazurskim, przez placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej .
Informacja dla ubezpieczonych o możliwości wykonania badań.
Program profilaktyki gruźlicy
Gruźlica jest chorobą zakaźną - wywoływaną przez bakterię - prątek gruźlicy. Źródłem zakażenia jest najczęściej chory na gruźlicę - prątkujący. Choroba rozwija się gdy nastąpi osłabienie sił obronnych organizmu.
Program adresowany jest do osób powyżej 18. roku życia, które nie miały w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej gruźlicy, a w szczególności:
-
miały bezpośredni kontakt z osobami z już rozpoznaną gruźlicą;
-
mają trudne warunki życiowe, mogące znacząco wpłynąć na wystąpienie choroby (osoby niepełnosprawne, obciążone długotrwałą chorobą, obciążone problemem alkoholowym i narkomanią, bezdomne, długotrwale bezrobotne),
dodatkowo złożyły deklarację wyboru do pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (rodzinnej).
NOWY OKRES PROGRAMOWANIA NA LATA 2014 - 2020
Nową perspektywę finansową w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020 oficjalnie zainaugurowano w Olsztynie 28 maja bieżącego roku. W ramach konferencji miało również miejsce pierwsze posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny , w którego składzie znajdują się przedstawiciele samorządów, strony rządowej, partnerzy spoza administracji, reprezentanci związków zawodowych, organizacji pracodawców, środowiska naukowego czy pożytku publicznego. Jak już wspominaliśmy we wcześniejszych wydaniach biuletynu, w strukturach Komitetu zasiada Starosta Piski Andrzej Nowicki, pełniąc rolę reprezentanta Związku Powiatów Polskich. Jak przedstawiono podczas konferencji, o dofinansowanie będzie można ubiegać się w ramach 12 osi priorytetowych zakładających wsparcie przedsięwzięć z dziedzin takich jak: przedsiębiorczość, szkolnictwo, technologie informacyjno-komunikacyjne, transport, efektywność energetyczna, gospodarka odpadami, gospodarka wodna, ochrona przyrody, kultura i dziedzictwo, rewitalizacja, dostępu do usług publicznych, regionalny rynek pracy oraz włączenie społeczne.
ABSOLUTORIUM DLA ZARZĄDU
Podczas majowej Sesji Rady Powiatu wysłuchano sprawozdań finansowych z wykonania budżetu powiatu za ubiegły rok. Po przyjęciu wniosku Komisji Rewizyjnej, radni zagłosowali za udzieleniem Zarządowi absolutorium za 2014 rok stosunkiem głosów 15 za do 2 wstrzymujących się, głosów przeciwnych nie było.
Udzielenie absolutorium oznacza przede wszystkim stwierdzenie prawidłowości działania w zakresie finansowym. Zwyczajowo przyjmuje się też, że jest to sposób wyrażenia wotum zaufania dla organu wykonawczego w odniesieniu do jego działalności.
25 LAT SAMORZĄDNOŚCI W POLSCE
25 lat temu, 8 marca 1990 r. Sejm uchwalił ustawę o
samorządzie terytorialnym, a potem - w maju odbyły się pierwsze w pełni wolne
wybory samorządowe. Otworzyło to drogę do tego, by to obywatele sami decydowali
o sprawach, które ich dotyczą. Tak zaczęła odradzać się w Polsce samorządność.
Dziś trudno sobie bez niej wyobrazić w pełni demokratyczną Polskę, a reforma
samorządowa uchodzi za jedną z najbardziej udanych przemian minionego
ćwierćwiecza. Właśnie obchodzimy jej jubileusz, specjalne uroczystości odbyły
się także 21 maja w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.
O ogromnym znaczeniu wprowadzonej w 1990 roku ustawy mówił gość specjalny Gali –
profesor Jerzy Stępień – jeden z twórców reformy samorządowej .
KRAJOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W OLSZTYNIE
Ogólnopolskie obchody Dnia Strażaka zbiegły się w Olsztynie z jubileuszem 70-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.
Uroczystości, w którym uczestniczył między innymi Marek Wysocki – Wicestarosta Piski, rozpoczęły się uczczeniem pamięci strażaków poprzez złożenie wieńców pod Pomnikiem Strażaków Poległych w Akcji. Następnie, po mszy świętej odprawionej w Bazylice Katedralnej św. Jakuba w Olsztynie, nastąpił przemarsz na Plac Solidarności, gdzie między innymi miało miejsce uroczyste wręczanie Sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Tę część uroczystości zakończyła defilada pododdziałów połączona z pokazem pojazdów pożarniczych, po której rozpoczął się piknik strażacki. W jego trakcie, zaprezentowany został sprzęt oraz pojazdy pożarnicze, strażacy zaprezentowali swoją sprawność, a dzieci miały szansę wziąć udział w licznych konkursach.
NOWA RADA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH POWIATU PISKIEGO
W środę, 13 maja, miało miejsce zebranie plenarne Organizacji Pozarządowych Powiatu Piskiego. Zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, które otworzyła i poprowadziła Barbara Wyłudek – Przewodnicząca Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Piskiego, obok rozpatrzenia sprawozdania z działalności dotychczasowych władz ROP, zgromadzanie dokonało wyboru nowych na kolejną kadencję. Zanim doszło do realizacji istotnych z punktu widzenia funkcjonowania ROP punktów porządku obrad, Barbara Wyłudek przedstawiła zrealizowane działania projektu „Dialog Obywatelski Sieci Powiatów Mazurkach”, którego założeniem jest utworzenie Rady Pożytku Publicznego Powiatu Piskiego. Wniosek o utworzenie w/w Rady złożony został za pośrednictwem Tomasza Borkowskiego – przedstawiciela Starostwa Powiatowego w Piszu na ręce Andrzeja Nowickiego – Starosty Piskiego.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 109
- 110
- 111
- 112
- 113
- 114
- 115
- 116
- 117
- …
- następna ›
- ostatnia »


























