UWAGA
NFZ Ankieta
Starosta Piski informuje, iż od 5 listopada do 30 listopada b.r. Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadza pilotażową ankietę monitorowania poziomu satysfakcji pacjenta. Pierwszym etapem jest pilotażowe badanie w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Ankieta skierowana jest wyłącznie do pacjentów, a udział w niej jest dobrowolny i anonimowy. Link do elektronicznej wersji ankiety: http://ankiety.nfz.gov.pl/index.php/377824
Analiza uzyskanych na podstawie ankiet informacji umożliwi opracowanie takich rozwiązań, które usprawnią funkcjonowanie organizacji udzielania świadczeń. Ankieta skierowana jest do pacjentów, którzy skorzystali ze świadczeń POZ w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
11 Listopada - podwójne święto
Andrzej Nowicki – Starosta Piski odebrał w dniu Narodowego Święta Niepodległości z rąk Grażyny Kluge – Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.
Odznaczenie nadawane między innymi za szczególne osiągnięcia w pracy samorządowej, za udział w pracach legislacyjnych związanych z wprowadzeniem i reformowaniem samorządu terytorialnego, oraz za zasługi w pracy samorządu terytorialnego. Jest to niewątpliwy zaszczyt, ukazujący, iż zdobiący rewers napis „Labor omnia vincit” – praca przezwycięża wszystko nie jest tylko pustosłowiem. Silne i stabilne państwo nie może funkcjonować bez sprawnie działającego korpusu urzędniczego, który zapewnia fachowość, rzetelność i wysoki standard obsługi. Dzień Służby Cywilnej nie przez przypadek obchodzony jest tego samego dnia co tak ważne dla wszystkich Polaków Narodowe Święto Niepodległości. Odzyskana w 1918 roku niezawisłość, tworzenie od podstaw zrębów państwowości nie mogło obyć się bez ustanowienia korpusu służby cywilnej, którego funkcjonowanie zostało usankcjonowane ustawą z dnia 17 lutego 1922 r. o państwowej służbie cywilnej. W art. 21 tejże ustawy można przeczytać: „Urzędnik obowiązany jest wiernie służyć Rzeczypospolitej, przestrzegać ściśle ustawy i przepisów, wypełniać obowiązki swego urzędu gorliwie, sumiennie i bezstronnie, oraz dbać według najlepszej woli i wiedzy o dobro sprawy publicznej i spełniać wszystko, co temu dobru służy, a unikać wszystkiego, coby mu mogło szkodzić”. Przez kolejne lata trwania Rzeczypospolitej Polskiej etos pracy urzędnika nie zmienił się. Dzisiaj przed każdym stawiane są takie same wyzwania i oczekuje się równie wysokiego poziomu profesjonalizmu jak niemal wiek temu.
OTWARTY KONKURS OFERT 2015
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi
ogłoszonego w dniu dzisiejszym KONKURSU OFERT na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2016. Znajdą je Państwo w dziale Organizacje pozarządowe
następnie Informacje o dotacjach Zarządu lub klikając
>>> tutaj <<<
XI Sesja Rady Powiatu Pisz
- Będę pamiętał skąd pochodzę. Będę starał się w miarę możliwości, aby dzięki mojej osobie Powiat Piski skorzystał jak najwięcej. – Między innymi tymi słowami, po 17 latach działalności w strukturach samorządu, pożegnał się Jerzy Wojciech Małecki, dla którego XI sesja Rady Powiatu Pisz była ostatnim momentem w strukturach samorządu terytorialnego przed podjęciem piastowania funkcji posła na Sejm RP.
Krótkie pożegnanie Radnego Jerzego Małeckiego, które poprzedziło odbywającą się, 29 października XI sesję Rady Powiatu Pisz, było nie tylko doskonałą okazją do złożenia gratulacji i podziękowań za dotychczasową współpracę. Jak podkreślił Andrzej Nowicki – Starosta Piski, w takich momentach nie jest ważne z jakiego ugrupowania się wywodzimy. Ważne jest to, aby pamiętać skąd pochodzimy i co możemy zrobić dla naszego, lokalnego społeczeństwa, dla Ziemi Piskiej. Andrzej Nowicki – Starosta Piski wyraził również nadzieję, iż obecność w Sejmie przedstawiciela Powiatu Piskiego, dysponującego tak bogatym doświadczeniem samorządowym, wesprze działania skierowane na rozwiązywanie lokalnych, ważnych dla mieszkańców problemów. Ze swojej strony, Jerzy Małecki obiecał nie tylko to, że będzie pamiętał skąd się wywodzi, ale i w miarę swoich możliwości będzie wspierał wszelkie inicjatywy i działania na rzecz pozytywnych zmian w Powiecie Piskim.
Ruszyła akcja "Czad nie musi zabijać"

Centrum Zarządzania Kryzysowego
Starosty Powiatu Piskiego
informuje,
iż w związku z rozpoczętym sezonem grzewczym,
w dniach 5 i 6 listopada 2015 roku w godz. 10:00 - 14:00
pod darmowym numerem telefonu 987
będzie można uzyskać wiedzę na temat zasad właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym.
O tym, jak postępować by nie doszło do zatrucia czadem będą informować dyżurujący specjaliści z: Warmińsko-Mazurskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Olsztynie, Spółdzielni Kominiarz w Olsztynie, Oddziału Zakładu Gazowniczego w Olsztynie.
Dyżurny
Centrum Zarządzania Kryzysowego
Starosty Piskiego
Ratownictwo Medyczne w Ubliku
Dwudniowe szkolenie teoretyczne oraz praktyczne poprzedziły Drugą Konferencję Naukową „Ratownictwo Medyczne i Medycyna Ratunkowa w Polsce i na Ukrainie”.
Zorganizowana przez SP ZOZ Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Iwano-Frankowski, Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ oraz Zakład Ratownictwa Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Piszu konferencja naukowa w Ubliku, poświęcona była licznym aspektom z zakresu ratownictwa medycznego. Zdarzenia masowe, rola zintegrowanej dyspozytorni medycznej podczas koordynacji działań, symulacja w medycynie ratunkowej czy wyzwania stojące przed Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Polsce co przedstawił dr Robert Gałązkowski – dyrektor SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego to tylko niektóre poruszone w trakcie konferencji kwestie. Obok bogatego w zakresie merytorycznym panelu wykładowego, konferencja poprzedzona była szkoleniami z postępowania w zdarzeniach mnogich i masowych. Praktyczna cześć polsko-ukraińskiego spotkania, skierowana przede wszystkim do ukraińskich lekarzy i felczerów, była także doskonała okazją do podniesienia poziomu informacji przez uczestniczących w szkoleniu polskich ratowników medycznych.
Strategia Wielkich Jezior Mazurskich 2020
14 samorządów województwa Warmińsko-Mazurskiego podpisało w czwartek, 29 października, dokument o nazwie „Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 – Strategia”.
Podpisana w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strategia, będąca efektem współdziałania samorządów w ramach Stowarzyszenia Wielkich Jezior Mazurskich 2020, ułatwi samorządom lokalnym przede wszystkim realizację wspólnych przedsięwzięć. Współdziałanie, będące między innymi wynikiem zasad pozyskiwania środków z Unii Europejskiej w ramach obecnego okresu finansowania daje przede wszystkim możliwości kompleksowego rozwiązywania problemów zdiagnozowanych na terenie kilku samorządów. Strategia, którą w imieniu samorządu województwa podpisał Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego dotyczy: gminy miejskiej Giżycko, gminy Giżycko, gminy Miłki, gminy Ryn, gminy Orzysz, gminy Pisz, gminy Węgorzewo gminy Miasta Mrągowo, gminy Mikołajki, powiatu Giżyckiego, gminy Mrągowo, gminy Pozedrze, gminy Ruciane Nida oraz powiatu Piskiego. Podczas spotkania w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Powiat Piski reprezentował Andrzej Nowicki – Starosta Piski.
POMOC OSOBOM BEZDOMNYM
POMOC BEZDOMNYM
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Powiatu Piskiego informuje, że corocznie w okresie zimowym (od dnia 1 listopada), Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko- Mazurskiego uruchamia całodobową infolinię dotyczącą pomocy osobom bezdomnym.
Numer infolinii: 800 165 320
Zaktualizowany wykaz schronisk i ośrodków wsparcia świadczących m.in. usługi na rzecz osób bezdomnych i ubogich na terenie województwa warmińsko- mazurskiego, dostępny jest na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie pod adresem: www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski.
Dyżurny PCZK
Dominika Budzyńska
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 103
- 104
- 105
- 106
- 107
- 108
- 109
- 110
- 111
- …
- następna ›
- ostatnia »



















